weather-world

Slnko a teploty do 28°C vyrdžia až do pondelka

Tohtoročný apríl nie je taký premenlivý, ale zato je veľmi teplý. Už vo štvrtok (19.4), som mal v Detve prvý letný deň (konkrétne maximum bolo 25,0°C). Aj napriek tomu, boli na severe minimálne teploty blízko nule, alebo slabo pod nulou.

Vo Vernári bolo vo štvrtok ráno minimum až na teplote -1,1°C. A cez deň bolo vo štvrtok na JZ Slovenska až 26°C. Veľmi teplý vzduch ešte zosilnie a cez víkend bude 23 až 28, iba na severe okolo 21°C. Tieto teploty sú na začiatku 3. aprílovej dekády až takmer úrovni teplotných rekordov. Opačný extrém bol minulý rok, keď na prelome 2. a 3. dekády prúdil studený vzduch do strednej Európy, vrátane Slovenska. V Bratislave napadlo 19.4.2017 až 20cm snehu. Cez víkend, prakticky až do pondelka bude 28°C. V pondelok, keď príde studený front a bude pršať, tak sa miestami môžu vyskytnúť aj búrky. Studený front bude postupovať aj v brázde nízkeho tlaku vzduchu. Na budúci týždeň, vo štvrtok bude podľa SHMÚ, už len 16 až 21, na severe len okolo 14°C a navyše bude pršať. Tohto roku prišli letné teploty, veľmi rýchlo po dlhej zime, takže dá sa povedať, že sme skočili rovno do leta. V roku 2012 bolo veľmi teplo, na juhozápade bolo 29.apríla až 30°C a 30.apríla v Dudinciach 31,6°C.
   
Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

Od konca mája žiadne články nepíšem, lebo ma metoeorológia prestala baviť :( Chyba 404 XDDDD Ale moje staré články si tu môžete stále pozerať. Môj blog, kde sú, až rok staré články: https://matejkleinedler.blog.sme.sk/

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí